1. Kontakt

  karo.koto@gmail.com

  +48 668 386 334

 2. Karolina Kotowska

  Zajmuję się projektowaniem książek, plakatów, identyfikacji wizualnych, infografik oraz ilustracją. Pracuję jako freelancerka. 
  Skończyłam ASP w Warszawie (w pracowni projektowania książek), studiowałam też grafikę na ASP w Łodzi i Krakowie. Skończyłam też School of Form w Poznaniu (domestic design). 
  Staram się angażować w różne pożyteczne inicjatywy, związane głównie z dyskryminacją i uprzedzeiami wobec uchodźców, ale nie tylko. Współpracuję z Chlebem i Solą – Polacy dla uchodźców, wspólnie ze znakomitymi ludźmi tworzyliśmy stronę uchodźcy.info,  wymyśliłam i zorganizowałam International Student Poster Competition – Refugees in Europe w 2016 r. W 2013 r. stworzyłam cykl plakatów "Znani z Poznania" mający zwrócić życzliwą uwagę na osoby znane z widzenia Poznaniakom, takie jak wędrowny ostrzyciel noży czy pani grająca na flecie na ulicy. 
  Pracowałam m.in dla:
  Fundacji Batorego, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Przekroju, Sheffield Doc/Fest, Against Gravity, Żydowskiego Instytutu Historycznego, Strefy WolnoSłowej, Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna, Stowarzyszenia Rozwój w Biały Dzień, gminy Rutka-Tartak, Warszawy, Gdyni, Collegium Civitas, Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, Polskiej Akcji Humanitarnej, Stowarzyszenia 61, Europejskiego Centrum Solidarności, Warszawskiego Festiwalu Kultury bez Barier, Teatru Studio, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Wysokich Obcasów, Twojego Stylu, Magazynu Podróże, Kikimory, Rymsa, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Kawiarni: Szczotki Pędzle, Nowoczesna, Chłodna25, Towarzyska, F.Minga, barStudio, Stół Powszechny, Ceramiczna, Ucho w Gdyni i innych.

  Wystawy indywidualne: 
  „Znani z Poznania”, w ramach festiwalu „Poznań wzywa”, Kolektyw 1a, Poznań 2013
  „Plakaty kawiarniane”, Pracownia Duży Pokój, Warszawa 2012
  Udział w wystawach zbiorowych:
  "Zoepolis. Dizajn dla roślin i zwierząt", BWA Wrocław 2017 
  "Places of Origin: Polish Graphic Design in Context", Reykjavik, 2016
  “INSIDE OUT. Polish Graphic Design and Illustration in the Making“, Nowy Jork, 2015
  "+48 social club", Tokio, 2014
  „The polish poster, hereafter”, Havana, Kuba 2013
  „Krajobraz po rewolucji” (plakaty), Havana, Kuba 2012
  23 Międzynarodowe Biennale Plakatu w Wilanowie, Warszawa 2012
  wystawa fotografii „Nieodkryte / Niewypowiedziane”, Teatr Nowy, Warszawa 2009
  cykl wystaw związanych z publikacjami książki „Elementarz Dizajnu. 100 rzeczy narysowanych przez 25 ilustratorów” 
  Adobe Achievements, California, 2011 
  „Książka dobrze zaprojektowana. Zacznijmy od dzieci”, Katowice 2008
  Poster Festival Ljubljana, 2009 
  „Bezpieczeństwo na drodze”, Wilanów 2009 r.

  Byłam nominowana w konkursie Ibby za najpiękniejszą książkę roku dla dzieci (za oprawę graficzną "Cholera i inne choroby"); laureatką Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży w Toruniu; międzynarodowego konkursu Adobe; ogólnopolskiego konkursu Muzeum Plakatu w Wilanowie; ogólnopolskiego konkursu „Książka dobrze zaprojektowana” w Katowicach; fotograficznego organizowanego przez Teatr Nowy w Warszawie.